top of page

Tone Cafe Group

Public·37 members
Julius Kondratyev
Julius Kondratyev

Bu Saatten Sonra


Bakın unutuyoruz ama günlerdir bu yaşadığımız felaketin yükünü küçük çocuklarımızın omuzlarına da yükledik. Anne babalarının düştüğü hali gördüler, onların çaresizliğini gördüler. Genç anne ve babalara sesleniyorum; biliyorum, çok zor... Başta yapamadık ama en azından bu saatten sonra çocuklarımızın yanında ne konuştuğumuza, ne izlediğimize dikkat etmemiz lazım ki onların taze zihinlerinde daha büyük yaralar açmayalım.
Bu Saatten SonraSevgili halkım, bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey korkunun kendisidir. Hiç kimse korkuya teslim olmamalıdır. Unutmayın, kimse sizi barınma hakkı üzerinden tehdit edemez. Tabii ki barınma sorunu çözülecek. Tabii ki konutlar yapılacak. Tabii ki depremde evsiz kalmış her vatandaşımız yeni evine kavuşacak. O molozların altında aileler kaldı, binlerce aile... Erdoğan iki beton dökecek, bitecek; bu mu yani? Böyle kandırabileceğini sanıyor milletimizi. Gelecek nesillerimiz için inşa edilen Türkiye'nin bu olmasına izin mi vereceğiz? Asla. Önce ölün, Saray her sorunda tümüyle sınıfta kalsın, sonra bu beceriksizler gelsin her yere beton döksün, olsun bitsin. Bunların kafası şunu almıyor; milletimizi barınmayla tehdit edecek kadar aciz bir duruma sürüklenmelerine asla izin vermeyeceğiz. Bu aziz milleti, acizliğe asla mahkum edemeyecekler. Bunun için gittim, dünyanın öbür ucuna gittim, dünyanın en iyi üniversitelerinde bilim insanlarıyla bunun için buluştum. Teknolojiyi ve ekonomiyi konuştum. Dünyanın en büyük yatırım fonlarıyla çalışma toplantıları yaptım. Yüzlerce milyar dolarlık yatırım sözleri aldım. Kimse aziz milletime aciz muamelesi yapmasın diye. Türkiye'de ve dünyanın her yerinde alanında öncü yüzlerce bilim insanımızdan büyük bir kurul kurdum. Ekonomide şampiyonlar ligi kadrosunu bir araya getirdim. Sizi en temel hakkınız üzerinden hiç kimse tehdit edemesin, beklentilerinizi sıfırlamasın diye yaptım.


Daha kötüsü olur mu diye düşünüyoruz. 84 milyonluk bir ülke o enkazın altında kaldı. Unutuyoruz ama felaketin yükünü çocuklarımızın da omuzlarına yükledik. Anne ve babalarının çaresizliği gördüler. Anne ve babalara sesleniyorum: Bundan sonra çocuklarımızın yanında ne konuştuğumuza dikkat edelim.


Aslında insanları konut vaadi üstünden tehdit ediyorlar. Bak bize bir sene daha vermezseniz evsiz, barksız kalırsınız diyorlar. Çünkü şantajcı bunlar. Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey korkunun kendisidir. Kimse sizi barınma hakkı üzerinden tehdit edemez. Tabi ki konutlar yapılacak.


O molozların altında aileler kaldı, binlerce aile. Erdoğan iki beton dökecek, bitecek. Böyle mi yani? Böyle kandırabileceğini zannediyor milletimizi. Gelecek nesillerimiz için inşa edilen Türkiye'nin bu olmasına izin mi vereceğiz? Asla. Önce ölün sonra Saray sınıfta kalsın. Sonra bunlar gelsin her yere beton döksün, bitsin. Yurttaşlarımızın barınma ile tehdit edilmesine asla izin vermeyeceğiz.


Ayrırlık sinyalleri veren deneyimli file bekçisi sözlerine şöyle devam etti: "Benim için her şeyi söylediler. Bir tek 'Maç sattı' dememişlerdi, onu da dediler. Bu saatten sonra ağzımla kuş tutsam yaranamayacağım. Atılan bu iftira namusuma atılan iftira gibidir. O yüzden sağlıklı bir şekilde karar vereceğim. Güzel bir şekilde noktalayacağım. Herkes susarken 2011'de ben şikeyi haykırdım, Milli Takıma almadılar bu yüzden."


Günah keçisi olarak gösterilmek istendiğini savunan Onur, sözlerine şöyle devam etti: "Şimdi birileri koltuğunu kurtaracak diye ben 12 yılımı çöpe atamam. Trabzonspor'a ömrümü adadım. Bu organize bir iş. Benim babam araba tamircisiydi. Elleri nasırlı, yara bere içinde alın teri ile bizi büyüttü. Helal ekmek yedirdi. Ben 5-0'lık yenilgiden sonra utancımdan çocuğumu parka götüremedim." 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page